IV. ENDÜSTRİ 4.0 ZİRVESİ - ARALIK 2020

 

UZAKDOĞU’NUN PARLAYAN YILDIZI : TAYVAN

 

 

Türkiye ve Tayvan sanayisi arasındaki işbirliği iki ülkenin de gelişiminde önemli  veriler beraberinde getiriyor.   Bu  endüstriyel dostluk; 4. Sanayi Devriminin tüm hızıyla hayata geçtiği şu günlerde   çok daha büyük önem taşıyor. 

 

Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi (TAITRA) ülkedeki endüstrinin  durumunu  dünyanın önemli basın kuruluşlarıyla paylaştı. Amerika kıtasından; ABD ve KANADA, Avrupa kıtasından; Almanya, Holllanda, Rusya, Polonya, İtalya, İspanya ve Türkiye’den World Media Group olarak bizim davetli olduğumuz organizasyona toplam onbeş   basın mensubu katıldı.  World Medıa Group’u   Genel Yayın Yönetmeni olarak İlker Kaplan temsil etti. Ayrıca Asya grubundan da gazeteciler aynı  dönemde incelemelerde bulundu.   makina üreticileri kapılarını uluslararası basına açarken, yetkililer eşliğinde üretim teknolojileri kamu oyuyla paylaşıldı.

 

Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi (TAITRA)  Her yıl 5 milyar doların üzerinde makine ihracat değerine sahip bir ülke olan Tayvan, yarattığı uluslararası markalarla dünya devleri arasında yer almayı başarıyor.
Ülkede üretim araçlarını üreten araçların  ticareti her geçen gün artıyor.    5  -  12  Mayıs   2019  tarihleri arasında gerçekleştirilen ve World Media Group’un Endüstri 4.0 Dergisi  ile  yer aldığı basın tanıtım organizasyonunda, ülkenin büyük makine üreticilerinin yetkilileriyle bir araya geldik. Türkiye pazarına karşı büyük ilgi gösteren Tayvan makina imalat endüstrisi, bölgeyi Avrupa ve diğer gelişen pazarlar arasında bir köprü olarak değerlendiriyor. Türkiye gerçekten konumu itibariyle önemli bir köprü vazifesi görebilir.
 

Tayvan, Türkiye’ye yaklaşık 10  saatlik uçuş mesafesinde olsa da iki ülke arasındaki kültürel, ekonomik ve ticari ilişkiler mesafeleri çoktan aşmış durumda. Türkiye’de distribütörleri aracılığıyla temsil edilen Tayvanlı üreticilerin ülkemize olan ihracatı hali hazırda toplam makine ihracatının yüzde 10’unu oluşturuyor. Ülkenin 5  milyar dolarlık toplam makine ihracatı içinde Türkiye yüzde 5 ile Çin ve ABD’nin ardından 3. sırada yer alıyor. Görüştüğümüz yetkililer Türkiye’deki üretimin artması ve Tayvanlı üreticilere duyulan güven ile rakamı çok daha yükseğe çekmeyi planladıklarını dile getiriyorlar. Yetkililer, gerekli koşullar ve sübvansiyonların olması halinde Türkiye’de üretime de çok sıcak bakıyorlar. Üstelik sadece ticari olarak değil, kültürel olarak da dışa dönük bir yapıya sahip olan Tayvan’da, Türkiye’ye karşı büyük bir ilgi var.  

 

Tayvan, özellikle son 15 yılda yaptığı çalışmalarla üretim açısından baktığımızda, Uzak Doğu Asya’nın parlayan yıldızı gibi duruyor. Bu değerlendirmeyi yaparken, Japonya’yı ve Çin’i (gelişmişliklerini ve büyüklüklerini) göz ardı etmiyorum. Kaliteyi ve ileri teknoloji kullanımını artıran üretim anlayışı ile makina ve üretim teknolojileri alanındaki gelişme hızını dikkate alarak Tayvan’ın başarısının yüzölçümü ve nüfusunu çoktan aştığını belirtmek istiyorum. Şüphesiz nüfus ve konumları   farklı üç  ülkeyi birebir kıyaslamak olanaklı değil; ancak Tayvan bölgesinin küresel boyutta yükselen yıldızı. Ülke, Çin’in kaliteli makina gereksinimini karşılama konusunda da etkin bir rol oynuyor.

 

Tayvan’ın makina endüstrisindeki başarısı doğru stratejiyle sağlandı. Yaklaşık 60 yıllık bir geçmişe sahip olan Tayvan makine endüstrisi, her yıl daha da artan ihracat değeriyle, dünyanın farklı yerlerindeki müşteriler tarafından kabul edilmiş bir standarta ve kaliteye sahip. İhraç edilen önemli makineler arasında torna, baskı ve freze makineleri dikkat çekerken, makineler;  Çin, ABD, Türkiye, Almanya, Rusya, Hollanda, Endonezya, Güney Kore, Malezya, Tayland ve dünyanın pek çok ülkesinde alıcı buluyor. 


Tayvan makine endüstrisi bir komple üretim endüstrisi olarak değerlendirilmekte, zira üreticiler her bir parça için ayrı bir uzmanlığa ve parçaları karşılıklı olarak temin edebilecekleri bir üretim hattı ağına sahipler. Her fabrika, yurtiçi ve yurtdışından edinilen bilgiyle harmanlanmış bir ar&ge'ye ve yöntem bilgisine sahip. Bununla birlikte sektör, makine standartları anlamında yurtiçi ve yurtdışındaki kuruluşlar tarafınan çok sayıda ödüle ve sertifikaya layık görülmüş bir kalite güvencesi vermekte. Bir makine endüstrisi ülkesi olması dolayısıyla elbette ki hükümetin desteği ve işbirliği şart. 

 

Tayvan, altmış yıllık gelişim sürecini son on beş yılda hızlandırdı. Endüstri 4.0 doğrultusunda yenilikler, üretim teknolojilerine ve makinalara  adapte edilmiş ve sonuçlar hızla alınmaya başlanmış. Uzak Doğu Asya’nın ada devleti Tayvan, bilim-eğitim, teknoloji ve endüstri entegrasyonunu çok üst noktaya taşımış olarak; akıllı makina, akıllı üretim ve akıllı endüstri konularında çok büyük bir sıçrama yapmış durumda ve yapmaya da devam ediyor. Gelişim endüstriden – ekonomiye ve oradan da kültüre  yansıyor.

 

Medya Gününe İlgi Yoğundu

6 Mayıs 2019 Tarihinde TAİTRA tarafından düzenlenen Medya Günü; uluslarası endüstri teknoloji gazetecilerinin yoğun ilgisi ile karşılandı.

Yeh : “TİMTOS’ta yeni ve farklı makinlerle karşınızda olacağız”


Medya Gününde açılış konuşmasını yapan TAITRA Yönetim Kurulu Başkanı Walter Yeh şunları söyledi; "Üretim sektörü kökten değişiyor. Endüstriyel bir devrim yaşıyoruz. Bu doğrultuda üretimimizi ve makinlerimizi yeniden dizayn etmemiz gerekiyor. Tayvan bu değişimi hayata geçiriyor. Üretim endüstrimizi bu şekilde yeniliyoruz. Bizim Birliğimiz  1945 yılında kuruldu. Üretim sektörünün her noktasından üç bine yakın şirketimiz birliğe üye. Bizim rolümüz ülkedeki makine üreticileri ağını kurmak ve bu girişimciler için market yaratmak. Ürünlerimiz dünyanın farklı yerlerine pazarlanıyor. Ülkemizdeki üreticilerin ürünlerini gerek yurtiçi gerek yurtdışında sergilemeleri için etkinlikler düzenliyoruz ki bunun en önemli ayağı Tayvan'da organize edilen TIMTOS'tur (Taipei Uluslararası İmalat Makineleri Fuarı) Türkiye pazarı ülkemizde üretilen makinelere büyük talep gösteriyor ve her yıl artan ihracat oranı bunun en önemli göstergesi."Üretim teknolojisi sektörel standartları belirliyor. Üretim sektöründe yaşanan değişim ve gelişimi, akıllı makineleri siz de TİMTOS 2020’de göreceksiniz. TİMTOS’ta yeni ve farklı makinlerle karşınızda olacağız. Medya günümüze katılan tüm gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.  

Hung : “Güçlü Bir üretim Endüstrisi Kurduk”

Andy Hung’da Tayvan olarak güçlü bir üretim endüstrisi kurduklarını ve dünyanın sayılı makine üreticileri arasında yer aldıklarını söyledi. Hung sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Tayvan takım tezgahları-metal işleme teknolojileri sektörünün başarısının nedenlerinden biri olarak, akıllı fonksiyonlarla donatılmış entegre takım tezgahlarını, otomatik robot kollar gibi otomasyon birimlerini ve üretim hatlarını Çin’in otomotiv endüstrisine sağlama konusunda pratik bir geçmişe sahip olduklarını gösteriyor. Tayvan, yüzde 5-6 arasındaki küresel paylaşım oranıyla dünyada takım tezgahları üreticileri arasında yedinci, üretiminin yüzde 79 oranındaki miktarın ihracatıyla dünyada ihracat sıralamasında beşinci sırada bulunuyor. Tayvan takım tezgahları sektörü-imalatçıları, kendi yerli pazarının gereksinimlerini karşılamak yanında, dünyanın majör takım tezgahları imalatçısı müşterilerine de (Çin, ABD, Japonya ve Hindistan) tedarik hizmeti veriyor. Örneğin; bilyalı vida ihracatında Tayvan üçüncü sırada yer alıyor. Küresel düzeyde pazarlama yapmak ve uluslararası müşterilere servis sağlamak Tayvan takım tezgâhları ve aksesuarları üretim sektörünün önemli bir özelliği.” 

 

Samuel Hsiesh : “Takım Tezgahlarının Akıllı Hale Geldi”

Endüstri 4.0 eğilimi doğrultusunda küresel endüstrinin akıllı üretim ve uygulamalara yöneldiğine dikkat çeken Hsies yapılan çalışmalar ile ilgili olarak şunları söyledi: “Örneğin; büyük veri, IOT-nesnelerin interneti ve birlikte anılan diğer ekipmanlar konularında üretim verimliliğini ve ürün kalitesini artırma yanında maliyetleri azaltmak için yenilikçi çalışmalar yapılmakta ve uygulanmakta. Bu nedenle, ortaya çıkan büyük iş potansiyelini üretimde anahtar rolü olan takım tezgahları sektörü değerlendirmek durumunda. Takım tezgahlarının akıllı hale getirilmesi, endüstriyi küresel akıllı üretim eğilimlerine bağlarken ve son kullanıcıların rekabetçilik yanını kuvvetlendirirken, Tayvan’ın akıllı imalat kapasitesinin takım tezgahları üreticilerinin müşterilerine-alıcılara komple çözüm sunma gayretlerinde kullanılmasını sağlıyor. Küresel imalat endüstrisinin akıllı faktörleri - unsurları tüm imalat süreçlerine derece derece eklemesiyle, imalat sistemlerinin (imalat sistemini yönetenlerin-tek bir girişim ve tüm tedarik zinciri dâhil) işlerini tamamlamaları veya beklenmeyen durumları doğru zamanda yeterli şekilde ele alabilmek için uygun ve verimli metotlarını seçmelerine olanak sağlıyor.”

 

Alex Ko  : “Endüstriyel Devrim Eşiğindeyiz”

Alex Ko  ise  dijital fabrikalar ve yeni endüstriyel devrim eşiğindeyiz diyerek konuşmasına başladı.  Üretim proseslerinde önemli değişimlerin hayata geçirildiğini dile getiren  Ko   küresel üretim süreçlerinin farklılaştığını da vurguladı. Ek olarak imalat sistemini ve ürün imalat sürecini (prosesini) değiştirmenin, yeni imalat sisteminde (akıllı imalat sisteminde) yeni mekanik sistemlerin ve ilgili istenen donanımlar ile yazılımların geliştirilmesiyle sonuçlanacağını vurgulayan Ko ; “Söz konusu geliştirme özellikle üretim ekipmanlarının (örneğin; metal işleme için CNC makinalar) akıl seviyelerinde geçerli olacak. Çünkü, bu geliştirme ürünlerinin rekabette daha iyi olmasını isteyen küresel ekipman tedarikçileri açısından önemli bir gösterge haline gelecek. Bu nedenle dünyanın her yerindeki ana makina üreticileri, bu durumdan son kullanıcıların imalat süreçlerinde müşterilerin rekabet gücünü artırmak ve daha ileri olarak makina üreticilerinin müşterilerini tatmin etmek için istenen rekabet gücünü sürdürmelerini sağlamak amaçlarıyla paralel olarak ürün geliştirmede yararlanmak istiyorlar” dedi.

 

Üretimde Çevreyle Uyumlu Akıllı Sistemler

Medya Günü sonrası Tayvan Endüstrisinin lokomotifi işlevi gören üretim tesislerini ziyaret ettik. Bu üretim üstleri gezilerinde genel olarak edindiğimiz izlenim ise; Tayvan   üreticilerinin, çevre koruma ve enerji tasarrufu amacıyla akıllı teknolojileri kullandıklarıydı. Uluslararası üretim endüstrisinde çevre koruma ile ilgili talep ve standartları karşılıyorlar.  Küresel üretim sistemi akıllı uygulamalara yönelirken, çevreyle uyumlu sistemler de önem taşıyor.


İnceleme gezisinde on civarı tesisi gezme, son yaptıklarını görme ve yakından inceleme, yenilikleri ile ilgili bilgi edinme fırsatı buldum. Tayvan firmaları  samimi şekilde üretimlerini anlatıyor ve bu da tüm dünyada olduğu gibi Türkiye sanayisi için önemli bir fırsat oluşturuyor. Üretimde sadece ürün satmayı amaçlamadıkları;  çözüm ortağı olmayı hedeflediklerini hemen anlıyorsunuz.  Ziyaret ettiğimiz aşağıda listesi yer alan firmalar, bize son teknolojilerini aktardılar, tesislerini ve üretim hatlarını gösterdiler. Söz konusu firmalar ve web adresleri şu şekilde:

 Techman Robot Inc. : 

Techman Robot Inc.  Endüstriyel tesisler için robot kolları ve ekipmanları üreten marka Tayvan’ın en önemli robot üreticilerinden birisi…

Firma hakkında detaylı bilgi almak için :  www.tm-robot.com   adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 


 Delta Electronics, Inc.:

Delta Electronics lider bir güç kaynağı ve elektronik ekipman üreticisi. Başlıca üretim grupları ise Güç Elektroniği, Enerji Yönetimi ve Akıllı Yeşil Hayat. Üretilen ürünlerin çoğu otomotiv endüstrisinde, tıbbi gereçlerde ve telekomünikasyon sistemlerinde kullanıyor.

Firma hakkında detaylı bilgi almak için : www.deltaww.com    adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Tongtai  Group  / Apec CNC

Tongtai  Group   Metal işleme sektöründe son teknoloji CNC Tezgahların üretimini yapıyor. Havacılık, Otomotiv ve Kalıp sektöründe kullanılan makineler yapıyor. 

Firma hakkında detaylı bilgi almak için :    www.apeccnc.com   adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 


Fair Friend Ent Co. Ltd. ( FF Group)

FF Group  Makine imalatı, makine ekipmanları ve yeşil enerji üzerine çalışmalar yürüten grup, kurumsal yapısını her geçen gün geliştirerek Tayvan Endüstrisine ve ekonomisine katkı sağlıyor.

Firma hakkında detaylı bilgi almak için :    www.feeler.com   adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Hıwın Mikrosystem Corp.

Hıwın CNC’lerde kullanılan doğrusal hareket ekipmanlarını  üretiyor. Türkiye’de de isim olarak en  çok bilinen Lineer sistem markasıdır.

Firma hakkında detaylı bilgi almak için :    www.hiwinmikro.tw   adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Goodway CNC

Goodway CNC  geniş üretim parkuruyla CNC üretimi yapan önemli bir Tayvan üreticisi. Gelişimini her geçen gün arttırıyor.

Firma hakkında detaylı bilgi almak için :    www.goodwaycnc.com   adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Fu  Chun Shin Machinery Manufacture Co, Ltd (FCS)

FCS, çok büyük ölçekli plastik kalıp makinelerinin üretimini yapıyor ve otomotivden, beyaz eşyaya bir çok sektöre parça üreten makinelerin  üretimini şekillendiriyor.

Firma hakkında detaylı bilgi almak için :    www.fcs.com.tw   adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Shıeh Yıh Machınery Industry Co., Ltd (SEYİ)

SEYİ,    pres  üretimi yapıyor.

Firma hakkında detaylı bilgi almak için :    www.seyi.com    adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Multiplas

Multiplas, plastik enjeksiyon makinelerinin üretimini yapan ve çok geniş bir sektörel gamı olan  bir firma.

Firma hakkında detaylı bilgi almak için :    www.multiplas.com.tw     adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

SHINING STAR OF THE FAR EAST: TAIWAN

The cooperation between Turkish and Taiwanese industries brings about important data for both countries’ development. This industrial friendship bears utmost significance especially these days when the 4th Industrial Revolution is being realized at full steam.

Taiwan External Trade Development Council (TAITRA) shared the current state of the country’s industry with the world’s important media outlets. USA and CANADA from the American continent; as well as Germany, Netherlands, Russia, Poland, Italy, Spain and Turkey’s World Media Group from the European continent, were invited to the event, which was attended by 15 press members in total. İlker Kaplan represented World Media Group as the Chief Editor. Moreover, reporters from the Asia group made examinations in the same period as well. While the machine manufacturers were opening their gates to international media, production technologies were shared with the public in company with authorized officers.

Taiwan External Trade Development Council (TAITRA) As a country with more than 5 billion dollars’ worth of machine export value, Taiwan has accomplished to be among the world giants with the international brands that it created. The trade of equipment that manufactures the means of production increase day by day in the country. During the media promotion event that was held between 5-12 May 2019 and to which World Media Group attended with its Industry 4.0 Magazine, we came together with the authorized officers of the country’s large machine manufacturers. Having a deep interest in the Turkish market, Taiwan machine manufacturing industry deems the region as a bridge between Europe and other developing markets. Turkey can indeed serve as a bridge due to its location.

Even if Taiwan is approximately at a 10-hour flying distance from Turkey, cultural, economic and commercial relations between the two countries have already narrowed this gap. The exports to our country by Taiwanese manufacturers, which are represented by their distributors in Turkey, currently account for 10 percent of total machine exports. With its 5 percent share, Turkey ranks the 3rd after China and USA among the total machine export of the country that is worth 5 billion dollars. The officials we met mentioned that they plan to increase this figure to a higher level together with increased production in Turkey and enhanced confidence in Taiwanese manufacturers. The officials lean towards the idea of manufacturing in Turkey in case the necessary conditions and subsidies are put in place. Taiwan has an outward-looking structure not only in terms of commerce but also with regard to culture, and there is a great interest for Turkey in this country.

If we look at its endeavors in terms of production in the last 15 years, Taiwan seems to be the shining star of the Far East Asia. In making this observation, I do not ignore Japan and China (their development and magnitude). I would like to mention that in view of its development pace in the fields of machinery and manufacturing technologies with a production concept increasing both quality and the use of advanced technologies, Taiwan’s success has long exceeded the sizes of its surface area and population.  Certainly, comparing three different countries in terms of their populations and locations on a one-to-one basis is not possible; however, Taiwan is the rising star of its region on a global scale. It also plays an effective role in meeting the quality of machinery needs of China.

Taiwan’s success in the machinery industry has been accomplished thanks to the adoption of the right strategy. With a 60-year long background and an export value steadily increasing every year, Taiwan’s machinery industry features a standard and quality acknowledged by customers in different parts of the world. Among the important machinery exported, power lathe, printing machine, and milling machine stand out, and such machinery finds buyers in China, USA, Turkey, Germany, Russia, Netherlands, Indonesia, South Korea, Malaysia, Thailand and many other countries in the world.

Taiwan’s machinery industry is deemed as a production industry as a whole because manufacturers have a separate expertise for each part and a production line network in which they can procure parts from each other. Each plant has an R&D and management know-how which was combined with the knowledge obtained both in the country and abroad. Besides, the sector provides a quality assurance that was granted many awards and certificates in terms of machinery standards by domestic and foreign organizations. Since it is a machinery industry country, of course, support and cooperation of the government is a must.

Taiwan increased the pace of its 60-year development process during the last fifteen years. Innovations have been adapted to production technologies and machinery in line with Industry 4.0 and preliminary results were obtained in a short period of time. As an island state of the Far East Asia, Taiwan has made and continues to make, a great leap forward in the areas of smart machinery, smart production and smart industry, as it carried the integration of science-education, technology and industry to a very high level. Development is reflected from the industry to economy, and then to culture.

Media Day Drew Deep Interest

Media Day organized on 6 May 2019 by TAITRA attracted heavy attention of international industrial technology journalists.

Yeh: “We will be before you with new and different machinery at TIMTOS”

Having made the opening speech of the Media Day, Walter Yeh, President of TAITRA Board of Directors, said: “Production sector has been undergoing a deep change. We have been facing an industrial revolution. We need to re-design our production and machinery accordingly. Taiwan has been realizing this change. We are renewing our production industry in this way. Our Union was established in 1945. Nearly three thousand of our companies from each point of production sector are members of this Union. Our role is to establish a network of machinery manufacturers in the country and create markets for such entrepreneurs. Our products are being sold to various parts of the world. We organize activities to allow manufacturers in our country to display their products both domestically and abroad. The most important segment of these activities is TIMTOS (Taipei International Machine Tool Show), which is organized in Taiwan. Turkey’s market has a high demand for machinery produced in our country and the export rate that is increasing each year is the most important indicator of this fact.” Production technologies set industry-specific standards. You will witness the change and development being realized in the production sector as well as the smart machinery at TIMTOS 2020. We will be before you with new and different machinery at TIMTOS. We would like to thank all our journalist friends who participated in our media day.

Hung: “We Have Established a Strong Production Industry”

On the other hand, Andy Hung said that as Taiwan, they have established a strong production industry and are among the few machinery manufacturers of the world. Hung continued: “As one of the reasons lying behind the success of its machine tools-metal working sector, Taiwan displays its practical background in providing integrated machine tools that are equipped with smart functions, automation units such as automatic robotic arms and production lines to China’s automotive industry. With its global share of 5-6 percent, Taiwan ranks as the seventh among the world’s machine tools manufacturers, and as the fifth in the world export ranking with its production at a rate of 79 percent. Besides meeting the needs of their own domestic market, manufacturers of Taiwan’s machine tools sector also serve as suppliers to their customers, which are the world’s major machine tools manufacturers (China, USA, Japan, and India). For instance, in ball screw exports, Taiwan ranks as the third. Marketing on a global scale and providing services to international customers is an important feature of Taiwan’s machine tools and accessories production sector.”

 

Samuel Hsiesh: “Machine Tools Became Smart”

Taking attention to the fact that global industry is tending towards smart production and applications in line with Industry 4.0, Hsies said in relation to the ongoing works: “For example; innovative works are being done and applied in order to both increase the production efficiency and product quality and reduce costs with regard to big data, IOT-Internet of things and related equipment. Therefore, the machine tools sector, which has a key role in the production sector, needs to make use of the emerging big business potential. Rendering machine tools smart ensures the use of Taiwan’s smart manufacturing capacity in the endeavors of machine tools manufacturers to provide their customers-buyers complete solutions, while it links the industry to global smart production trends and strengthening end-users’ competitiveness. Addition of smart factors-instruments into all manufacturing processes gradually by the global manufacturing industry, allows manufacturing systems (including managers of manufacturing system-only one enterprise and the whole supply chain) to complete their works or to select proper and efficient methods to address unexpected situations at the right time in a sufficient way.”

 

Alex Ko: “We are on the Verge of an Industrial Revolution”

Alex Ko started his speech saying that we are on the verge of digital plants and a new industrial revolution. Having mentioned that important changes are being realized in production processes, Ko also emphasized that global production processes have become different. Stressing additionally that changing the manufacturing system and product manufacturing process will end up with the development of new mechanical systems and relevant required equipment as well as software in the new manufacturing system (smart manufacturing system), Ko said: “Such development will be applicable particularly for smartness level of manufacturing equipment (for example; CNC machines for metalworking). That is because this development will become an important indicator for global equipment suppliers who want their products to be better in competition. Therefore, main machine manufacturers all over the world would like to benefit from this situation in product development, in parallel with the aims of increasing competitiveness of customers in end-users’ manufacturing processes and furthermore, ensuring machine manufacturers to maintain the desired competitiveness with a view to satisfying their customers.”

Environment-Friendly Smart Systems in Production

After Media Day, we visited leading production facilities of Taiwan Industry. The general impression we had during our visits to such production bases is that Taiwan manufacturers use smart technologies with the aim of environmental protection and energy-saving. They meet the requirements and standards with regard to environmental protection in the international production sector. While the global production system is leaning towards smart applications, environment-friendly systems matter as well.

During the study trip, I have found the opportunity to visit approximately ten facilities, to see and examine closely what they have recently done and obtain information on their innovations. Taiwan firms explain their production sincerely and this constitutes a significant opportunity for Turkey’s industry, as it is the case for the entire world. You incidentally understand that in making their production they not only aim to sell products; but also to become solution partners. The firms that we visited, the list of which is provided below, told us about their latest technologies and showed their facilities and production lines. These firms and their web addresses are as follows:

Techman Robot Inc.:

Techman Robot Inc. This brand, which manufactures robotic arms and equipment for industrial facilities, is one of the most important robotics manufacturers of Taiwan…

 

For detailed information about the firm, you may visit: www.tm-robot.com

 

Delta Electronics, Inc.:

Delta Electronics is a leading power source and electronic equipment manufacturer. Main production groups are Power Electronics, Energy Management, and Smart Green Life. Most of the products manufactured are used in the automotive industry, medical equipment, and telecommunication systems.

For detailed information about the firm, you may visit: www.deltaww.com

Tongtai  Group  / Apec CNC

Tongtai  Group is making the production of latest technology CNC Machine in the metalworking sector. Its machines are used in the Aviation, Automotive and Mould sector.

For detailed information about the firm, you may visit: www.apeccnc.com


Fair Friend Ent Co. Ltd. ( FF Group) 

FF Group, which works on machine manufacturing, machine equipment and green energy, contributes to Taiwan Industry and economy by improving its corporate structure day by day.

For detailed information about the firm, you may visit:www.feeler.com

 

Hıwın Mikrosystem Corp.

Hıwın manufactures the linear movement equipment used in CNCs. It is the most recognized linear system brand in Turkey.

For detailed information about the firm, you may visit: www.hiwinmikro.tw

 

Goodway CNC

Goodway CNC is an important Taiwan manufacturer which makes the production of CNC with its wide production line. Its development continues day by day.

For detailed information about the firm, you may visit:www.goodwaycnc.com

 

Fu  Chun Shin Machinery Manufacture Co, Ltd (FCS)

FCS manufactures very large scale plastic molding machines and shapes the production of machines that manufacture parts to many sectors from automotive to white goods. 

For detailed information about the firm, you may visit:www.fcs.com.tw

 

Shıeh Yıh Machinery Industry Co., Ltd (SEYI)

SEYI manufactures pressing machines.

For detailed information about the firm, you may visit:www.seyi.com

 

Multiplas

Multiplas is a very large scale firm in the sector, making the production of plastic injection machines. 

For detailed information about the firm, you may visit:www.multiplas.com.tw

 

Sitede ara

© 2016 Tüm Hakları Saklıdır.