IV. ENDÜSTRİ 4.0 ZİRVESİ - ARALIK 2020

Hakkımızda

Buhar gücüyle çalışan mekanik sistemlerin kullanımı ile başlayan endüstri devrimi, elektriğin icadı, elektronikleşme ve bilgi teknolojilerinin endüstriye entegrasyonu ile günümüzdeki halini almıştır. Tarih boyunca sektörel gereksinimlerin; hızlı, güvenilir ve yenilikçi bir anlayış ile karşılamaya çalışan endüstri, hızla gelişen teknoloji olanakları sayesinde şimdilerde yeni bir sanayi devrimi olan Endüstri 4.0'ın başlangıcında. Endüstri 4.0, modüler yapılı akıllı fabrikalarda, fiziksel işlemleri siber-fiziksel sistemler ile izleyerek, nesnelerin birbirleriyle ve insanlarla iletişime geçmesini ve bu sayede de merkezi olmayan kararların verilmesini hedeflemektedir. Endüstri 4.0’ın amacı insandan arındırılmış bir fabrika değil, daha çok bilgi teknolojileri kabiliyetlerinin kullanımıyla insan odaklı, bütün paydaşlara katma değeri yüksek organizasyonu oluşturmaktır. Sanayi temellerini oluşturmaya devam eden Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler, geçmiş oluşumlarını değiştirmeyi gelişmiş ülkeler gibi çok düşünmeden, belirledikleri Endüstri 4.0 Vizyonları doğrultusunda daha hızlı yatırım yapabilir ve daha rekabetçi bir konuma gelebilirler. 

İşte tam bu noktada World Media  Group olarak  biz;  endüstrinin ilk üç aşamasını geriden takip eden ülkemizin bu aşamada, süreci yakalamasına yardımcı olmak ve bilgi akışını hızlandırmak amacıyla bir dizi büyük organizasyona imza atıyoruz. İlkini 3-4 Aralık 2016 tarihinde Vialand Palace Otel'de gerçekleştirdiğimiz Endüstri 4.0 Zirvesi'nin ikincisini, 2 Aralık 2017 tarihinde; İnter Continental Otel Taksim - İstanbul'da gerçekeştirdik. III. Endüstri 4.0 Zirvemiz ise; yine  İnter Continental Otel'de " Yapay Zeka  Nesnelerin İnterneti ıOT ve Üreten Robotlar" temasıyla  5 Aralık 2018 Çarşamba günü başarılı bir şekilde  hayata geçti.  Tüm sekörler tarafından ilgi ile takip edilen  ENDÜSTRİ 4.0 Dergimiz ile de  bu süreci  destekleyerek en geniş kitlelere ulaşma hedefindeyiz.  

Ayrıca sanayi devrimi ile  ilintili; bilim, iş dünyası ve yayın çevrelerini bir araya getirerek sinerji oluşturmak hedefimiz. Zirvemiz her yıl hedefine  daha fazla yaklaşıyor.  

 

 

Sitede ara

© 2016 Tüm Hakları Saklıdır.